Kontakt

Biuro Obsługi Klienta

Zamówienie telefoniczne
0801 000 761
033 8219 149
0604 617 978
w godzinach 9-17

Zamówienia: sklep@asport.pl
Biuro obsługi klienta: bok@asport.pl
Gwarancje: gwarancje@asport.pl

www.Asport.pl

Poradniki

 » Rękawice zimowe, narciarskie do ekranów dotykowych - hit 2017!

Rękawice zimowe, narciarskie do ekranów dotykowych - hit 2017!

Ekrany dotykowe to znak, a czasami przekleństwo naszych czasów. Trudno chyba o człowieka, który nie zżymałby się na delikatność tego niezwykłego technologicznego rozwiązania - a winowajcą takiego stanu rzeczy jest zazwyczaj pogoda. Zarówno skrajny upał, jak i wyjątkowo niskie temperatury, negatywnie wpływają na praktyczne możliwości obsługiwania czułego telefonu: latem dłonie mogą być nadmiernie potliwe i stanowić potencjalne zagrożenie dla wrażliwego na wodę sprzętu, z kolei zimą nie jest kuszącą perspektywą zdejmowanie ciepłych rękawiczek, by poza domem skorzystać ze smartfona.

Jednak znalazło się pewne rozwiązanie.

Rękawice zimowe, narciarskie do ekranów dotykowych - must have?

Być może istnienie tego typu akcesoriów, jak rękawiczki dostosowane do obsługiwania smart fonów, to już element nieco gorzkiej refleksji na temat tego, jak dalece technologia wkroczyła w codzienne życie współczesnych ludzi. Powstrzymując się jednak od filozofujących analiz tego, na ile dzisiejszy człowiek jest uzależniony od noszonych w kieszeni cudów techniki, należy przyznać że tego typu rękawice to wyjątkowo sprytny wynalazek.

Rękawice od TNFRękawice zimowe, narciarskie do ekranów dotykowych łatwo obecnie znaleźć w ofercie licznych marek zajmujących się produkcją zimowej konfekcji, niekiedy to akcesorium pojawia się nawet w sklepach ze sprytnymi gadżetami czy modnymi dodatkami. Idea tego typu rękawic jest nieskomplikowana i w zasadzie łatwo domyślić się, na czym polega, ale trzeba przyznać, że The North Face jak zwykle poradziło sobie z nią doskonale.

Same rękawice mogą być wykonane z wielu tkanin:
  • ciepłych,
  • zapewniających dobrą termoizolację.

Tym, co odróżnia je od standardowych modeli są wstawki innego materiału, pokrywające szczytowe części rękawiczkowych palców. Tu znajduje się bowiem tworzywo, które jednocześnie zapewnia tym częściom dłoni ochronę przed chłodem, ale zarazem umożliwia bezproblemowe korzystanie z dotykowych ekranów.

Tego rodzaju modele wyjątkowo przydadzą się osobom aktywnym, które za pośrednictwem smartfona korzystają z komunikatorów, obsługują przydatne lub niezbędne aplikacje - i nie mogą pozwolić sobie na to, by mróz pokrzyżował oparty na takich czynnościach grafik dnia. Takie rękawiczki TNF sprawdzą się także jako prezent dla zapalonych narciarzy, którzy nie potrafią podczas relaksu rozstać się ze swoimi smart fonami.