Kontakt

Biuro Obsługi Klienta

Zamówienie telefoniczne
0801 000 761
033 8219 149
0604 617 978
w godzinach 9-17

Zamówienia: sklep@asport.pl
Biuro obsługi klienta: bok@asport.pl
Gwarancje: gwarancje@asport.pl

www.Asport.pl

Poradniki

 » Jak rozpoznać oryginalny produkt The North Face?

Jak rozpoznać oryginalny produkt The North Face?


The North Face – to marka z tradycjami, która zasłużyła sobie na niekwestionowane miano lidera w temacie sprzętu oraz odzieży typu outdoorowego i wyprawowego. Jest to smutne, ale też niezaskakujące, że równocześnie na rynku pojawiło się sporo oszustów chcących dorobić sobie na dobrym imieniu firmy sprzedając podrobione wersje oryginalnych produktów. Licząc na nielegalny zysk – kuszą niewiarygodnie niską ceną, za którą jednak nigdy nie idzie jakość, z której są znane markowe produkty The North Face. W dzisiejszym poradniku zwrócimy Waszą uwagę na kilka istotnych szczegółów, na które warto spojrzeć, by mieć większą pewność co do tego, że faktycznie ma się do czynienia z oryginalnym produktem tej wysokiej klasy marki.

By bardziej obrazowo wskazać na różnice między właściwym produktem marki The North Face a tym oszukanym posłużymy się przykładem kurtki, gdyż ta część garderoby jest jednym z najchętniej podrabianych produktów.

Kurtka męska The North Face

Cena

Cena, cena, jeszcze raz cena – jeśli jest niewiarygodnie niska to już w Twojej głowie powinna zapalić się ostrzegawcza lampka. Nie da się ukryć, że kupując oryginalne produkty TNF nie zapłacisz mało, bo dostajesz to, za co płacisz – a tutaj płacisz za naprawdę wysoką jakość materiałów, wykonania i tak dalej. Niemożliwe jest więc zakupienie nowej, oryginalnej kurtki zimowej tej marki za 100 zł, jeśli jej cena w firmowym sklepie TNF sięga 1000 zł. Owszem, zdarzają się wyprzedaże, promocje, okazje cenowe – ale miejmy głowę na karku, oczy szeroko otwarte i nie dajmy się nabrać na tak niewiarygodne rabaty.

Logotyp

oryginalne kurtki zwykle posiadają na sobie dwa logotypy, jeden z nich jest umieszczony z przodu na lewej piersi, natomiast drugi na prawej łopatce – z tyłu produktu. The North Face przykłada największą wagę do każdego, nawet najmniejszego elementu składającego się na całość produktu, dlatego i sam logotyp jest wykonany z niezwykłą starannością – w oryginalnych produktach masz zawsze do czynienia z niezwykle starannym haftem każdej litery osobno (nie zlewają się, nie nachodzą na siebie, co może mieć miejsce w przypadku podróbek).
W oryginalnych produktach Logo Summit/Flight/Steep Series zawsze znajdziesz na lewym rękawie, nigdy odwrotnie – bowiem to jest charakterystyczne dla podróbek. Wszelkie małe lub duże zmiany w nazewnictwie marki to już oczywistość, o której chyba wie każdy, ale warto o niej wspomnieć. The North Face to The North Face, a nie żadne The South Face, The South East czy wszelkie inne wariacje.

Materiał

Kupując oryginał TNF zawsze ma się do czynienia z produktem najwyższej jakości, w którym to stosuje się tylko i wyłącznie wysokogatunkowe materiały. Choć podrobione produkty są coraz bardziej podstępne i wyrachowane, przez co w pierwszym momencie czasem ciężko jest odróżnić, że właśnie z takim ma się do czynienia to jednak są pewne szczegóły, które zwykle powinny zwrócić naszą uwagę.
Materiał w produktach podrabianych zwykle bardziej się błyszczy niż ten w oryginalnych wyrobach – chodzi o jakość odbijanego światła – nie przeocz tego.
Rzadko kiedy podrabiana kurtka jest faktycznie wodoodporna. Jeśli więc masz możliwość sprawdzenia tego aspektu – zrób to. Kupując oryginalny, wodoodporny produkt od TNF nigdy się w tej kwestii nie zawiedziesz.
Już nawet sam materiał wykonania, jak i sposób wykonania zamka w kurtce dużo mówi o jego jakości.

Metki

We wnętrzu kurtki, na samym środku zwykle znajduje się elegancko zrobiona metka z rozmiarem i oczkiem umożliwiającym powieszenie jej na haczyku. Sprawdź czy jest solidnie wykonana.
Czasem jest dopełniona poprzez inne – z numerem kolekcji, nazwą producenta. Nowe modele często posiadają metki z hologramami.
TNF dokłada także metki papierowe, często o bogatej treści (w zależności od zastosowania produktu) znajdziesz tam prawie zawsze wspominki na temat ekologicznej postawy firmy etc – w podrabianych produktach rzadko można się natknąć na taką staranność. Metki nie widać na zdjęciu w sieci, w sklepie stacjonarnym też często nie zwraca się na nie uwagi – dlatego tutaj często oszuści nie przykładają największej wagi do precyzyjnego jej podrobienia – ale Ty się nie daj zwieść – przyjrzyj się jej dokładnie!

Najlepszym sposobem na to, by mieć 100 % pewność co do tego, że nabywa się oryginalny produkt jest kupować go w sprawdzonych sklepach, takich jak nasz. Zapraszamy!