Kontakt

Biuro Obsługi Klienta

Zamówienie telefoniczne
0801 000 761
033 8219 149
0604 617 978
w godzinach 9-17

Zamówienia: sklep@asport.pl
Biuro obsługi klienta: bok@asport.pl
Gwarancje: gwarancje@asport.pl

www.Asport.pl

Poradniki

 » Jak dbać o polary The North Face?

Odzież The North Face jest szyta z różnych rodzajów tkanin polarowych, zarówno TKA Fleece, jak i Polartec® Thermal Pro, Polartec® Classic Micro, Polartec® 100 i wielu innych. Ich wspólną cechą jest doskonała termoizolacyjność, zabezpieczanie przed utratą ciepła i wychłodzeniem. Najczęstszym pytaniem ze strony klientów dotyczącym polarów jest to, jak o nie dbać, by nie straciły swoich właściwości.

Każdy producent odzieży z tkanin polarowych, w tym The North Face, na wewnętrznych wszywkach podaje instrukcję dotyczącą prania. Niemniej jednak należy pamiętać o kilku zasadach dotyczących prania tego rodzaju ubrań:

  1. Polary mogą być prane w pralkach w niskiej temperaturze (na ogół do 40 st.), natomiast woda powinna zostać odpompowana, ponieważ wirowanie może uszkodzić tkaninę.
  2. Nie należy używać silnych detergentów oraz środków zmiękczających. I jedne i drugie mogą mieć fatalny wpływ na oddychalność polaru. Poza tym niektóre polary powleczone są warswtą DWR (plamoodporną i zatrzymującą wodę na powierzchni materiału), a pranie ich w detergentach mogłoby uszkodzić tę warstwę.
  3. Nie należy suszyć ich w suszarkach bębnowych ze względu na zbyt wysoką temperaturę suszenia. Poza tym cechą charakterystyczną polarów jest ich szybkie wysychanie, zatem po wyciągnięciu z pralki wystarczy jedynie lekko wykręcić ubranie.
  4. Do prania powinno się używać wyłącznie specjalistycznych środków, takich jak płyn SPORT-WASH ALL SPORTS Atsko. Odnawia on właściwości oddychajace i termiczne tkanin, dobrze się wypłukuje, nie zawiera fosforanów, doskonale usuwa brud, plamy, zanieczyszczenia itp. Jest wydajny, można go używać zarówno do prania ręcznego, jak i w pralce.

    Środek do prania membran polartec, HI-TECH, HyVent 532ml Atsko

  5. Tkaniny typu polar nie wymagają zbyt częstego prania, ponieważ trudno się brudzą i nie wchłaniają zapachów tak, jak bawełna. Przy intensywnym użytkowaniu wystarczą 4-5 prań w ciągu roku, pod warunkiem zastosowania powyższych zasad.